Naše poslání:

Jsme tu proto, aby dítě žilo bezpečně a zdravě se rozvíjelo.

Hodnoty a principy poskytování služby:

MILOSRDENSTVÍ – máme na paměti, že smyslem naší práce je člověk a jeho důstojnost.

Pomoc lidem, kteří jsou v nouzi, jsou vylučovaní a nepřijímaní většinovou společností, je jednou ze základních křesťanských hodnot, kterou se naše středisko snaží respektovat a naplňovat.

Ke každému přistupujeme jako k jedinečné lidské bytosti dle jeho aktuálních potřeb.

Služby jsou poskytovány všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.

Služba je dobrovolná, na základě svého vlastního rozhodnutí uživatele, každý může od jejího   poskytování ustoupit.

FORTELNOST – Usilujeme o to, aby výsledky naší práce byly trvalé a spolehlivé. Dbáme na kvalitu a poctivost naší práce.

Získáváme jen ty údaje, které jsou nezbytně nutné pro poskytování služby.

SPOLEČENSTVÍ – Ceníme si spolupráce a schopnosti dorozumění jako základu dobré praxe. Snažíme se lidem dopomáhat k důstojnému životu.

Nesoustředíme se na práci s jedním členem rodiny, vnímáme rodinu jako celek i s jejími vazbami.

NADĚJE – není odpověď na všechna „proč“, ale dává nám dostatek síly, důvěry a odvahy nepropadnout v obtížných situacích rutině a rezignaci.

Uznání jedinečné hodnoty, důležitosti a důstojnosti každého člověka a víra v pozitivní možnost změny u každého jedince bez ohledu na jeho dosavadní život je rovněž hodnotou, kterou se snažíme respektovat a naplňovat.

Cíle služby:

DLOUHODOBÉ CÍLE SLUŽBY

1) Rodina zajišťuje bezpečné a podnětné prostředí pro vývoj dítěte.

2) Rodiče a/nebo pečující osoba zvládají rodičovské kompetence.

3) Rodina je schopná samostatně fungovat ve společnosti.

4) V případě, že nelze zajistit bod 1), 2), 3), pomoc při zajištění jiné péče, kde mu tyto potřeby zajištěny budou.