Rozvojové audity nízkoprahových klubů

1. května 2019

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež Kruháč, Padák a Cajk prošla v březnu a dubnu rozvojovými audity České asociace Streetwork. Chcete vědět, jak jsme dopadli?

Rozvojové audity nízkoprahových klubů
1. května 2019 - Rozvojové audity nízkoprahových klubů

Bouřlivé dny: Úterý a středa 5.-6. března, 16.-17. dubna a nakonec 23.-24. dubna.

Každý z klubů hodnotila jiná auditorská dvojice profesionálů s dlouholetými zkušenostmi v oblastech sociální práce, adiktologie a příbuzných oborech. Pod kritický drobnohled mazáků terénní práce přišly pracovní manuály, dokumentace vypovídající o přímé práci - dohody s uživateli, individuální plány, záznamy výkonů. Auditoři vedli rozsáhlé rozhovory s pracovníky klubu i uživateli, přičemž porovnávali, zda se deklarované pracovní postupy skutečně aplikují v praxi. Audit každého ze zařízení trval téměř dva pracovní dny, písemné zprávy z kontrol čítají mezi 23ti a 30ti stranami.
Pracovníci i auditoři se ošklivě zapotili jak ze samotné práce, tak z napětí, jak důkladná prověrka naší dosavadní práce dopadne. Vyjít s vlastní kůži na trh není vždy příjemný zážitek.

Nemá valnou cenu déle napínat. Výsledek auditů je totiž jednoznačně skvělý. Kluby Kruháč, Padák a Cajk (auditovány byly v tomto pořadí) si vysloužily hodnocení 95%, 90% a 97%. To znamená, že jsme auditem prošli bez nutnosti cokoliv zásadního napravovat a jen s nepatrným počtem doporučení, jak služby ještě trochu vyšperkovat :-)

Kruháč tedy své členství, získané podobným auditem v roce 2014, hravě uhájil a Padák a Cajk se stávají novými členy asociace.

Nyní se nemůžeme dočkat, až aplikujeme nepočetná doporučení auditorů na zlepšení naší již tak dost dobré praxe. Je vždy milé se setkat s někým, kdo své práci rozumí a vyložená radost nechat se jimi poučit. Vzácná to zkušenost :-)

A morální poučení z tohoto stručného vyprávění? Věru nejsme špatní. Naše zařízení totiž prověřil ČAS.

ČAS

Podpořte naši práci