Haló, tady Cajk

1. června 2017

Jak již už možná víte, v květnu jsme otevřeli nové nízkoprahové centrum v ulici Míru ve Frýdlantu. Nízkoprah bude k dispozici frýdlantské mládeži ve věku od 15 do 26 let. Termín nízkoprahovost zahrnuje snadnou dostupnost pro všechny klienty, a to bez rozdílů vyznání, rasy či snad pohlaví.

Haló, tady Cajk
1. června 2017 - Haló, tady Cajk

Zřizovatelem klubu v objektu bývalého železářství je Diakonie ČCE Jablonec. Posláním zařízení je pomáhat řešit problémy mládeže ve věku od 15 do 26 let.

A o co že to vlastně jde?

Naším posláním je prostřednictvím poskytovaných služeb ulehčit procházení náročnými životními situacemi jedincům či skupinám osob, například formou výpomoci při jednání s úřady, doučování, vyplnění volného času, vedení k samostatnosti, poskytování prostoru k seberealizaci i motivaci a to vše v bezpečném a útulném prostoru s milými a ochotnými pracovníky. Pracovníci jsou školení a zájemci o služby z řad mládeže tam za nimi mohou přijít s jakýmkoliv dotazem. Žádné téma tu není tabu.

socialni-blaho-1   IMG_2233   IMG_2232

V blízké budoucnosti plánujeme zařídit tzv. Garáž, místnost vybavenou hudebními nástroji, na nichž může nadaná mládež zdokonalovat svůj um a nadále se rozvíjet.

V těchto dnech se již pomalu, ale jistě rýsuje klub do podoby, kterou se nemusíme stydět představit a to díky pracovníkům, kteří nelenili a udělali maximum, aby klub mohl začít poskytovat služby. V těchto dnech vítáme první zájemce o služby, seznamujeme je s podmínkami poskytování a radostně navazujeme profesionální vztahy :-).

Věříme, že se Vám u nás bude líbit a že nás přijdete brzy navštívit. Těšíme se na Vás.

tym_hanka_jirka_kristyna

Podpořte naši práci