ODKAZ ZE ZÁVĚTI

Pomáháte za života? Pomáhejte i po něm. Je to přirozená cesta, jak pokračovat v dobrých skutcích. Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svoji rodinu a své blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit činnost naší nebo jiné Vámi vybrané dobročinné organizace.

Pokud se rozhodnete podpořit právě naši organizaci - Diakonii ČCE v Jablonci nad Nisou, nebojte se nás kontaktovat, poradíme Vám, jak dále postupovat. Váš dar přijmeme s velkým vděkem, i malá pomoc může mít velký smysl.

PROČ SEPSAT ZÁVĚŤ?

Existuje mnoho dobrých důvodů...

- předejdete případným sporům ve své rodině

- ulehčíte rozhodování svým blízkým

- uchráníte svůj majetek pro své blízké nebo přátele

- jednoduše uděláte ve věcech svého dědictví jasno

- i třeba malý dar dobročinné organizaci Vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že pomůžete tam, kde je to podle Vás nejvíce potřeba. Zvláště tehdy, pokud  nemáte nikoho, komu byste majetek odkázali. V tom případě by zůstal Váš majetek státu, kterému takto ročně připadne kolem 250 mil. Kč.

JAK  SPRÁVNĚ SEPSAT ZÁVĚŤ?

I když se jedná o relativně jednoduchý úkon, určitě je dobré poradit se s notářem. Závětí můžete věnovat celý svůj majtek nebo jen jeho část. Aby byla závěť platná, je potřeba dodržet nezbytné formální náležitosti.

Pomocí dědické smlouvy můžete již za života věnovat celý svůj majetek nebo jen jeho část člověku nebo organizaci, se kterou smlouvu uzavřete. Můžete také nařídit svému dědicovi, aby z dědictví někomu peníze nebo určitou věc dal. Nejste-li si jistí, zda je odkaz vhodný, poraďte se s organizací, které chcete něco věnovat.

Více informací najdete v této brožuře, nebo na webu www.zavetpomaha.cz.

Uvažujete o daru ze závěti?

Pokud uvažujete o tom, že do své poslední vůle zahrnete naše středisko Diakonie, kontaktujte Michaelu Albrechtovou, ředitelku střediska. Ráda Vám poradí, jak postupovat.

Naše středisko v číslech

Spravujeme 0 zařízení
Vloni jsme podpořili 0 potřebných osob
Denně nás navštěvuje 0 klientů
K dispozici je 0 pracovníků