Krabice od bot 2020

10. listopadu 2020

Krabice od bot

Vánoční charitativní projekt Krabice od bot má své kořeny v USA a rozšířil se do celého světa. Nápad obdarovat tímto způsobem děti ze složitých sociálních poměrů vznikl v Evangelické církvi už v roce 2011. Hned následující rok se připojila Diakonie. Z původního jednoho sběrného místa v Praze se akce rozrostla na letošních 115 sběrných míst napříč regiony. Důraz klademe na místní distribuci – chceme tím podpořit komunitní život i přiblížit světy „bohatších“ a „chudších“ lidí. Za devět ročníků sbírky už se vybralo víc než 120 000 dárků. Na Krabici online lidé věnovali více než 1 800 000 korun.

Krabice od bot 2020
10. listopadu 2020 - Krabice od bot 2020

Již pátým rokem je sběrné místo i v Diakonii v Jablonci nad Nisou. V našich sociálních službách ročně podporujeme kolem 500 potřebných občanů Jablonecka, z toho téměř 400 dětí a mladých lidí. Když jsme začínali v roce 2009 s provozem klubu Kruháč, poprvé jsme s dětmi pekli vánoční cukroví. Právě u volnočasových aktivit navazujeme s našimi klienty vztah a právě v tu chvíli se dozvídáme jejich smutné příběhy. Děti ze složitých sociálních poměrů mnohdy doma Vánoce neslaví. Nemají doma ozdobený stromeček, sváteční náladu a drahé dárky. Rozhodli jsme se tedy alespoň jedním symbolickým dárkem potěšit každého našeho dětského klienta.

Sbírku dárků uskutečníme i v letošním roce. S přísnými hygienickými pravidly, ale za rozzářené oči dětí to stojí.

Naším cílem je předávat dárky, které potěší. Například slečna kolem 15 let by uvítala šampón, sprchový gel, lak na nehty a diář s tužkou. Nebo osmiletý chlapec nějakou stolní hru, zápisník a pastelky.

Jak se můžete do sbírky zapojit?

1. rezervujte si dárek na krabiceodbot.cz
  2. doručte ho na klub Kruháč mezi 23. listopadem a 11. prosincem. Nelekněte se, budeme mít respirátory, rukavice, dezinfekci a dárky budeme přijímat venku. Po té dárky poputují do dvoudenní karantény.
  3. zašlete dárek poštou na adresu klub Kruháč, 5. května 193/2, Jablonec nad Nisou
  4. pokud dárek nemůžete shánět, můžete zvolit online finanční podporu projektu.

::::::::::::::::::::::::::::

Naše pečovatelská služba je od této sbírky dostatečně oddělena, má svůj vlastní vchod a pracovníci se nepotkávají. Pečovatelky jsou pravidelně testované a dodržují veškerá protiepidemiologická opatření. V současné době máme v terénu téměř všechny pečovatelky a můžeme tak nadále plně podporovat všechny naše stávající i budoucí klienty.

::::::::::::::::::::::::::::

Velmi si náročné práce našich pracovníků v této době vážíme a děkujeme jim!

Michaela Albrechtová, Diakonie Jablonec